Black Riders Ranch

Pozov 11
257 01 Postupice

Mapa

www.blackriders.info

blackriders@seznam.cz

Johana Spáčilová (roz. Moutelíková)
Tel.: 606 842 290

IČO: 71682422

Reg. č. hospodářství: 21107944
 

Aktuálně

2020Aktuální fotky a informace najdete na našem Facebooku2015


12.11.
z našeho Frederika je plemenný hřebec, byl uchovněn pro plemennou knihu ZSSE.
Knabstrupský kůň
2013


9.7.
spousta aktualizací hlavně v sekci Náš chov u holandských koz a knabstrupů

máme nového člena stáje miniappaloosa hřebce Marnixe viz odkaz Miniappaloosa :-)

Aktuálně stále nestíháme aktualizovat a podle toho to tady vypadá... Tak jen malé shrnutí uplynulého, skoro tři čtvrtě roku. Prošlo nám tu výcvikem a obsedáním 7 koní, uspořádali jsme pro Vás dva víkendové semináře dámského ježdění a spoustu výcvikových hodin jak v dámském sedle tak obkročmo, narodilo se asi 8 kůzlátek a nějaká ta jehňátka...

Momentálně je na ranči 13 koní a další dva se připravují na převoz k nám a následné obsednutí, takže se vážně nenudíme. Celková rozloha funkčních pastvin a výběhů je skoro 9 hektarů.


U našich minizvířátek jsou také novinky, v rámci obměny stáda máme nového kozlíka a dvě kozičky, dvě mini ovečky přišly po porodu o maminku, takže máme o dva "pejsky" navíc.
3 holandská kůzlátka jsou nabízena k prodeji, dvě kozičky a jeden úžasný kozlík.

2012

8.8. - Máme nového člena domácnosti a tak jsem mu na rychlo udělala alespoň základ jeho osobní stránky :-) Seznamte se Anthony Royal Felicity


30.7. - Dnes se nám narodily nádherné kozičky od naší Káji, která svůj minulý porod málem nepřežila protože jí její bývalý majitel připustil velkým kozlem a měli jsme co dělat abychom ji udrželi naživu... :-( nicméně teď už je vše v pořádku a krásné tříbarevné holčičky se mají čile k světu :-)


25.6. - A další krásná akce :-) tentokrát jsme strávili víkend na Královském stříbření Kutné Hory a opět nás doprovázeli Romeo s Attilou. Z akce je spousta krásných fotek snad budu mít někdy čas je sem postupně dodat...


25.6. - A další krásná akce :-) tentokrát jsme strávili víkend na Královském stříbření Kutné Hory a opět nás doprovázeli Romeo s Attilou. Z akce je spousta krásných fotek snad budu mít někdy čas je sem postupně dodat...


10.6. - Jako každý rok jsme se i letos účastnili báječné akce s názvem Já mám koně v Lomnici nad Popelkou. Pro lomnické obecenstvo jsme si tentokrát připravili ukázku sokolnictví a práce s garrochou. Na výlet s námi vyrazilo také několik koz a oveček, které dělaly radost hlavně tamním dětem.


20.5.

Romeo se během května a června stal opět hérečkou, tentokrát vozil herce v rámci natáčení německého filmu Kastelánka. Dokonce se podíval až do dalekého Mongolska (které filmaři postavili nedaleko Kuřivod).


15.5. - Náš Frederik je na titulní straně Fauny a uvnitř naleznete také 3 stránkový článek o knabstrupech :-)


26.2. - včera k nám přišlo jaro a tak jsme vzali Conny a Frederika na první procházku. Při té příležitosti nás navštívila fotografka Ivana Čelikovská, abychom měli jeho první seznámení s okolním světem pěkně zdokumentováno :-) fotografie najdete na Frederikově stránce ZDE23.2.
- tááák konečně jsme se dočkali, dnes ve 2 hodiny ráno se naši Conny konečně narodil překrásný knabstrupský hřebeček, je to úplně první origial knabstrupper narozený v ČR! Klisna vše zvládla v pořádku sama bez naší asistence a malý se má čile k světu :-)

Jeho původ a první fotografie naleznete TADY


19.2. - a už porodila i naše Matylda, další dva překrásní kozlíci, tentokrát už jsme pro jistotu opravdu hodně hlídali, přeci jen nad ránem ještě dost mrzlo, takže jsme kozenkám s kůzlaty nainstalovali hřejivé infra žárovky.17.2. - Jak tak čekáme na hříbátko, narodili se nám mezi tím dva nádherní kozlíci, oba překrásně zbarvení, samozřejmě s puntíky :-) prozatím foto alespoň jednoho 3 minuty po narození...

bohužel koza - prvnička nezvládla péči o obě dvě kůzlata a i přes naše snahy jeden bohužel hodně prochladl a následně uhynul :-( druhého jsme měli pár dní doma střídavě ho zvládala krmit koza, střídavě my takže máme malého rozmazlenečka, který chodí víc za námi než za matkou a rozhodně zůstane doma jako mazlík :-)


Holandský kozlík


25.1. - Tak Conny nás stále napíná, sice už sotva chodí, ale zjevně se rozhodla s porodem počkat až bude mít hotový svůj nový porodní box, do kterého jsme se pustili minulý týden :-)19.1. - Po zrušení závazné rezervace nabízíme k prodeji nádherného holandského kozlíka. Starý tři měsíce, z registrovaného chovu, odčervený, moc milý, otec i matka u nás k vidění. Cena 1500,-. Více info o holandských kozičkách naleznete ZDE


Holandský kozlík Holandský kozlík


14.1. - dnes se nám kolem 9 ráno narodil překrásný ouessantský beránek. Bude to velký raubíř, sotva se postavil začal velmi živě pobíhat kolem matky :-) Dostal jméno Justin a po odstavu bude nabídnut k prodeji.


Ouessantský beránek Ouessantský beránek


6.1. - ....a pomalu se nám to blíží, začínáme hlídat naší Conny, která by měla během ledna porodit. Prozatím je stále na pastvině, ale od dalšího týde už bude pro jistotu chodit na noc do boxu. Zatím nám zima přeje svým jarním počasím, tak snad se ještě chvíli udrží.


1.1. - úspěšně jsme přežili první letošní vyjížďku i novoroční skok (až na pár odpadlíků, kteří nepřežili silvestrovské večírky... :-) Někteří zvládli v novém roce dokonce překonat svůj osobní skokový "rekord", doufejme, že i v nové sezóně se nám bude dařit takhle dobře.

Novoroční vyjížďka První novoroční skůček :-)V roce 2012 se chystáme (jako obvykle) na spoustu stáží a seminářů a to především s Attílkem, stěžejními v tomto roce pro nás budou Céline Willms a Pedro Torres. Pokusíme se začít více pracovat na disciplíně Working Equitation, máme dobře začato, tak uvidíme jak vše půjde dál. Čeká nás také obsedání omladiny a pravděpodobně několik svodů v Německu, kde se dozvíme, zda má náš knabstrupský Onyx šanci stát se plemeníkem.

V nejbližšícch dnech očekáváme od Conny dalšího potomka, v březnu pak od Akičity, takže na pastvinách bude letos veselo.

S Flashem se připravujeme na zkoušky HWT a pokud to půjde zkusíme trialy a to nejen proto, že čekáme také spoustu přírůstků v podobě holandských minikoziček a několik ouessantských oveček.

Navíc se náš ranč v březnu rozšíří o dalšího člena, takže nudit se letos rozhodně nebudeme :-)2011


PF 201229.12. - Všechny zájemce o ovečky musíme bohužel zklamat, už jsou všechny prodané...


11.12. - POZOR, POZOR! Nadělte si pod stromeček puntíky aneb aktuální nabídka knabstrupských koní k prodeji! Více info ZDE!!!!

Knabstrupští  koně na prodejKnabstrupští  koně na prodej

9.12. - Jedna úžasná chovatelská zpráva, když vše dobře dopadne přijede po novém roce do Čech další knabstrup :-)


3.12. - tento týden nás opustil Zephyrek, má novou hodnou paničku, které s ním přejeme mnoho krásných jezdeckých zážitků :-) , navíc máme další dva koníky na ustájení, klisnu Čitu která se na tomto statku před několika lety dokonce narodila a 2 letého valáška QH, který je u nás kromě ustájení také ve výcviku. Oba koně se u nás bez problémů zabydleli.


29.11. - Vánoce se blíží a programy s nimi spojené samozřejmě také - nabízíme na Vaše adventní akce "vánoční zvířátka" - ovečky, kozy, oslíka, koně a pod. Disponujeme řádem na ochranu zvířat při veřejných vystoupeních, který je pro takové akce ze zákona povinný. Více info v odkazu ZDE


22.11. - naše Mia nám včera nadělila dva předvánoční dárečky :-) dvě krásná kůzlátka, po prvním ohledání jsou to holčičky a mají se čile k světu.

...no a po druhém ohledání je ten víc bílý krásný kozlík :-)

Holandská kůzlátka Holandská kůzlátka


20.11. - V prosincovém Jezdectví vyjde velká reportáž o knabstrupech a také o naší Conny, nezapomeňte si časopis, tentokrát s knabstrupem i na titulce, včas koupit :-)

Naši knabstrupové v prosincovém Jezdectví Naši knabstrupové prosincovém v Jezdectví

19.11. - S Attílkem dál důsledně pokračujeme ve velmi dobře započaté drezurní práci. Tentokrát jsme vyrazili opět do Spomyšle za Céline Willms, jejíž stáže navštěvujeme pravidelně už čtyři roky. Potřebovali jsme zapracovat hlavně na cvalu. V sobotu byl Attílek ještě trochu nervózní, ale dobře zvládal dovnitř plece, dovnitř zádě, překroky a pod to vše v kroku a klusu, pak jsme se snažili hlavně o uvolněné a korektní nacválání a přechod ze cvalu do klusu, ke konci hodiny jsme si zkusili říci i o piafu, a tvářil se velmi ochotně. V neděli spolupracoval naprosto skvěle, byli jsme pochváleni za skvělý krok a klus, ve cvalu jsme pak trénovali hlavně cvik dovnitř záď na kruhu 10 metrů. Odměnou za náročnu práci nám byly 4 téměř korektní kroky v piafě :-) Závěrem Lyly Attilu velmi pochválila, sice nemá extra drezurní chody, ale je velmi poctivý a pracovitý, tak uvidíme kam až se nám tedy v budoucnu podaří dostat...

Stáž se Céline Willms Stáž se Céline Willms10.11. - Náš Flash (viz. Naši psi ) o tomto víkendu úspěšně splnil zkoušku ZVOP (zkouška vloh ovčáckého psa), protože jsme celý rok neměli čas, vyšel nám víkend na poslední termín zkouškek a to až v Libhošti u Šárky Gavendové. teď trénujeme na zkoušku HWT, kterou zkusíme na jaře a uvidíme jestli pak zvládne i trialy. Každopádně to byla jeho úplně první veřejná akce a choval se velmi kultivovaně :-)5.11. - CZQHA Trail ride se v letošním roce konala na statku Prak ve dnech 22.-23. října. Na Praku jsme měli 4 koně, Johana Sedlala Attilu a zbytek koní byl zapůjčený pro účastníky kteří přijeli z daleka nebo bez koní. Po sobotní vyjížďce zdejší překrásnou krajinou následoval trénink s telátky v hale. Sobotní trénink byl hlavně seznamovací pro koně i jezdce, kteří s dobytkem ještě nepracovali, neděle pak byla poněkud akčnější :-) zkoušelo se lasování, vedení dobytčat určenou trasou a mnoho dalšího. Velký dík patří organizátorům, doufám, že příští rok si to zopakujeme.
1.11. - Seminář s Pedro Torresem se konal v příjemném prostředí statku Prak, vzali jsme na zkušenou tentokrát Attílka. Několikanásobný mistr světa v disciplíně Working Equitation, je nejen úžasný jezdec, ale také velmi sympatický a milý člověk, víkend jsme si všichni opravdu užili a uvidíme, kam nás jeho rady posunou. Dobrá zpráva je, že se v Čechách Pedrovi velmi líbilo a příští rok přijede nejméně 3x :-)

Seminář s Pedro Torresem Seminář s Pedro Torresem
29.10. - Když se kozy prskaly, ocáskama mrskaly :-D nepropásněte podzimní říje vašich kozenek, v letošním roce nabízíme dva zkušené a prověřené holandské kozlíky :-) vaši slečnu u nás po nezbytnou samozřejmě ubytujeme, připouštěcí poplatek je 400,-.2.10. - několik zářijových dní jsme strávili také na natáčení, konkrétně filmu Merlin z francouzské produkce. Vyjmečně nebyl hérečka Romeo, ale Attila, který se choval naprosto excelentně, i když mu za zády "létali" kaskadéři na lanech. Opět nás přesvědčil, že se z něho stává naprosto všestranný a povahově vyrovnaný koník :-)

Natáčení Natáčení29.9. - Polo? Polo! aneb jak jsme si byli zablbnout :-) na výstavě v Lysé prezentovala Šárka Gill Prague Polo Club, neváhali jsme a dohodli si první lekci v Chlumci nad Cidlinou ve stáji Ostrov, kde má klub své sídlo. Bylo to opravdu parádní, krásně jsme se vyřádili a já jsem objevila další koňo disciplínu, která mě moc baví, takže uvidíme příští rok, třeba rozšíříme řady žen v klubu :-) Jinak vřele doporučuji všem vyzkoušet, koně jsou super přiježdění, manželé Gillovi velmi milí a pokud Vám k tomu všemu vyjde krásné počasí, je to paráda! www.stajostrov.cz

Polo - Prague Polo Club Polo - Prague Polo Club


26.9. - výstavu v Lysé jsme relativně úspěšně zvládli, velký dík patří hlavně všem děvčatům, které celé tři dny pečlivě čistily a leštily koně. Conny nám už ve čtvrtek dala na jevo, že z ní show kůň rozhodně nebude, že dá přednost raději poklidnému životu na pastvině. Byla to její absolutní premiéra, ale i přes to nakonec vystoupení zvládla velmi dobře. S Romeem jsme v sobotu předvedli ještě souboj dobra a zla - tedy oblíbeného Pegase. Také Onyx byl naprosto báječný a po počátečním strachu pochopil, že pozornost lidí je zaměřená hlavně na něj a velmi si jí užíval :-)


9.9. - za knabstupy do Lysé!
poprvé v ČR představíme veřejnosti ty naše puntíkaté miláčky, více se dozvíte v tiskové zprávě :-) ZDE8.9. -
V sobotu 3.9. jsme se zůčastnili Slavností Královny Elišky v Hradci Králové, po průvodu městem nás čekala hned dvě představení - dvorské kratochvíle aneb jak se bavila gotická šlechta a sokolnictví na koni. Diváci byli opravdu výborní a dodali celému dni perfektní atmosféru ;-)


15.8. - Dámský den ve Slatiňanech aneb satisfakce za Písek :-) tak by se dal nazvat náš sobotní výjezd s Romeem na další dámské klání, protože jsem měla sundanou sádru z nohy asi 5 dní vynechali jsme raději parkur a drezuru a vyzkoušeli jen jízdu zručnosti, elegance a šampaňskou výzvu (překonávání dvojskoku se sklenkou šampaňského resp. piva). Bylo z toho krásné 1. místo z jízdy z ručnosti s opravdu rychlým časem a druhé místo v šampaňské výzvě. Tímto si Romeo napravil svůj prohřešek z Písku :-) V přestávce na oběd jsme ještě společně s Attílkem a Grace předvedli krátkou ukázku sokolnictví na koni.


10.8. - v sobotu jsme vystupovali s ukázkou sokolnictví na koni na Dni otevřených dveří ve Všeticích, mimo to byla Johana postavena do role speakera skokové ukázky naší české skokové elity ve složení S. Motyguyne, V. Malák a J. Papoušek kteří na letošním mistrovství získali stříbrnou medaili v soutěži družstev. A opravdu bylo na co koukat, v malém parkuru (5 překážek) postupně došli až na výšku 165 cm a až na jedno shození (na výšce 130 cm) přeskákali celou ukázku čistě :-)30.7. -
aktualizován odkaz Zvířata na prodej29.7. -
Naší Kačence se včera narodily dvě krásné kozí holčičky a zase obě puntíkaté :-) Mají se čile k světu a jedna z nich bude v říjnu nabídnuta k prodeji, takže kdo máte zájem neváhejte nás kontaktovat, v letošním roce to bude naše jediná holandská kozička na prodej!
Bella Bonnie


Před dvěma dny nás opustil kozlík Teo, který se zabydlel na malé rodinné farmičce u Prahy, v nabídce máme ještě dvě letošní kozenky po naší Máně, černou s bílými znaky a béžovou s úhořím pruhem a bílými znaky. Máňa v současné době dojí cca 2,5 litru mléka denně.


5.6. - MČR v jízdě v dámském sedle, které se letos konalo v krásném areálu hřebčince Písek, se letos opravdu vydařilo, žel naši koně (Romeo, Zephyr) zde neměli "svůj den" . Zephyr poněkud ztratil nervy a našel je až po odjeté 1/3 drezurní úlohy a Romeo měl na parkur také svůj jasný a nekompromisní názor a to takový, že po druhém skoku znehodnotil svou jezdkyni pro další závodění :-D Tak si zkusíme vylepšit reputaci zase příští rok...

MČR v jízdě v dámském sedle 2011 MČR v jízdě v dámském sedle 201129.6. - Jako každý rok i letos jsme se zůčastnili Královského stříbření Kutné Hory, letos dokonce se 4mi koňmi. Byla to moc příjemná akce, tak se budeme těšit zase za rok :-)


Královské stříbření Královské stříbření27.6. -
Stáž se Céline Willms byla prostě úžasná jako vždy, věnovaly jsme se konkrétním Zephyrovým potížím a civkům které jsou obsažené v drezurní úloze na MČR v DS. Velký dík patří také Romaně Hájkové, která se Zephyrem pracovala ještě o víkendu.


6.6. - Víkendový maraton :-) v sobotu Já mám koně v Lomnici nad Popelkou a v neděli XXI přehlídka koní v Náchodě. To vše v tradiční zvířátkové sestavě - Romeo, Attila Grace. Moc děkujeme našemu "strýčkovi kovářovi" za sobotní azyl :-)


1.6. - Jako každou první středu v měsící i dnes jste si mohli "poňuňat" naše ovečky a kozy na farmářských trzích v Čakovicích.


1.6. - Dobráci od Kosti aneb dětský den na hradě Kost, jako každý rok velmi příjemná akce které jsme se zůčastnili s Romeem, Attílkem a Grace s ukázkou práce filmových koní a spolupráce koně a dravce. Krásné nedělní odpoledne jsme využili pro focení s Renátou Kolářovou, na překrásné snímky se můžete těšit již brzy :-)


19.5. - jedním slovem super akce! A která že to byla? Průvod Prahou dne 18.5. od Kongresového centra na Císařský ostrov v rámci propagace filmu Western story. Z naší stáje se zůčastnili hned 4 koně a chovali se naprosto skvěle i v plném provozu centra Prahy. Krásný den byl zakončen tzv. koňokinem na Císařském ostrově. www.westernstory.cz


14.5. - dnes vyrazila Johana se Zephyrem na jeho první drezurní hobby závody, které se konaly na Chvojenu resp. v jezdeckém klubu Benešov. Zatím co doma chodí Zephyr bez problémů prvky L v cizím prostředí byl trochu problém udržet si jeho pozornost. Nicméně díky super atmosféře se podařilo Zephyrkovi zvítězit v úloze Z1. Úlohu Z3 zašel také velmi dobře, ale protože jí nikdo další ze zúčastněných nejel, dvojice si vyslechla pouze hodnocení rozhodčí, které bylo jednoznačné - kůň velmi dobře připraven no a jezdkyně... :-D (ta má v drezurním sedle poněkud rezervy)


10.5. - stejně jako v loni jsme se i letos s našimi zvířátky zůčastnili Dne Země ve Kbelích. Je až neuvěřitelé kolik dětí ještě nikdy nevidělo živou kozu nebo ovečku... www.kbelak.cz

Farmářská zvířata Farmářská zvířata9.5. - 7.května se Johana s Akičitou zůčastnily po 3 letech rodea v Radotíně. Protože nebyl čas na nějaké velké trénování bylo z toho "jen" 2. místo v team penningu a 5. v barrelech. Akičita na svůj věk předvedla skvělé výkony (na rozdíl od paničky, která jí zkazila co mohla :-D )

Rodeo Radotín 2011 - Johana Moutelíková a Akičita Rodeo Radotín 2011 - Johana Moutelíková a Akičita

9.5. - konečně jsme se dočkali, naše Matylda v sobotu porodila dvě překrásné holčičky přesně v barvě o kterou se v chovu snažíme. Zůstanou rozhodně doma k dalšímu chovu a doufáme, že budou předávat "puntíkatou" barvu stejně jako jejich maminka :-)

Holandská koza Holandská koza4.5. -
dnes nás navštívil pan Tolman a udělal nám obrovskou radost, Conny je znovu potvrzena březí, takže cestu i aklimatizaci v Čechách ustála v pohodě a my se můžeme těšit na malé knabstrupátko. Více o reprodukčním centru Tolman Services ZDE


2.5. -
chystáte svatbu? Chcete dojet k oltáři na koni? Na spolehlivém koni? A nebo v dámském sedle? Nabízíme kompletní svatební "koňoservis" ZDE


19.4. -
ve dnech 16. a 17. 4. proběhl v Bernarticích nad Odrou první seminář pod vedením Johany Moutelíkové, původně byl plánován jako "příprava bitevního koně", ale nakonec jsme zůstali u korektního zastavování, couvání, obratů nebo práce ve volnosi, ale nakonec došlo i na výuku komplimentu a klekání. Všichni byli moc fajn a opravdu se snažili svým koním více porozumět a tak už plánujeme další pokračovací seminář :-)


13.4. -
A máme další přírůstek, první potomek našeho Belmonda a Julinky - malinkatá quessantská ovečka Belinda


10.4. -
Pořádáte farmářské či historické trhy, městské slavnosti nebo jiné nejen historicky zaměřené akce a chcete oživit program nebo tržiště živými zvířaty? Na našich stránkách najdete nový odkaz právě pro Vás - klikněte ZDE


9.4. -
naše ovečky a kozy jste mohli tuto sobotu spatřit na Velikonočním jarmarku ve Kbelích viz. www.kbelak.cz


Farmářská zvířata Farmářská zvířata


vidět je můžete také každou první středu v měsíci na farmářských trzích v Čakovicích - viz www.cakovice.cz

Farmářská zvířataFarmářská zvířata

29.3. - pokud ještě nemáte aktuální Svět koní a zajímají Vás Knabstrupští koně tak doporučuji zakoupit ;-)


28.3. -
navštívila nás fotografka Ivana Čelikovská a vzniklo několik prvních stylových snímků s knabstrupy :-)

Knabstrupský kůňKnabstrupští koně

27.3.
- a máme tu dalšího koně, vyjmečně není náš :-) je u nás na ustájení a přivezli jsme ho z maďaskoslovenských hranic kde byl připravován pro horseback archery. Je to 7mi letý valach plemene shagya, doufáme, že se mu u nás bude líbit.


23.3. - Dovolujeme si Vás pozvat dne 31.3.2011 do čestlického Gigasportu na otevření shopu s jezdeckým zbožím značky Horze, kromě show Jimmyho Magury uvidíte módní přehlídku jezdeckých oděvů od historie po součastnost a to v našem podání (www.cbs-cz.com) s našimi koňmi a přímo v interiéru obchodu!
www.gigasport.cz


22.3. - a jsme zpět z německé Equitany, návrat do reality byl těžký, ale vrhneme se hned do práce. Vzhledem ke krásnému počasí zahajujeme, kromě standartní výuky, také hodiny dámského ježdění!


16.3. - Rozhodli jsme se zaměřit pouze na chov quessantských ovcí a tak nabízíme k prodeji naše mini stádečkou Suffolk..


12.3. - Máňa dnes porodila dvě krásná kůzlátka, po prvním ohledání to vypadá na holčičky :-)

11.3.
- Zephyrkovi prozatím skončil intenzivní trénink s Natali, dál budeme pokračovat sami doma, ale nepřijel domů sám :-) Náš ranč se stal novým domovem pro téměř dvouletého fríského hřebečka.

6.2. - tak a máme je v doma :-) podle mých informací by měla být naše Conny první chovnou knabstrupskou klisnou v Čechách, tak snad se jí u nás bude líbit, stejně jako jejímu neposednému synáčkovi :-) více o našich koních najdete v tomto odkazu


26.2. - dnes jsme se s koníky a částí našich oveček a koziček zůčastnili masopustu na zámku Sychrov - www.zamek-sychrov.cz


25.2. - Zephyrkovi začaly pracovní časy :-) tři dny už trénujeme s Natali Rychtaříkovou a budeme pokračovat i příští týden.


21.2. - dozvěděli jsme se báječnou zprávu - naše knabstrupská klisna Conny byla v Německu zjištěna březí :-)


20.2. - konečně jsme dokončili další pastvinu, je řešena systémem Paddock paradise a nový nájemníci Brownie a Jenny už testují jestli vše funguje jak má.


7.2. - Máme jehňátka :-) Freya dnes v noci porodila dvě krásné holčičky a mají se čile k světu.


 

Naši plemenní hřebci


Frederik de Bohemia
original knabstrupper

Připouštění hřebcem original knabstrupper


Nikolas de Bohemia
original knabstrupper

Připouštění hřebcem original knabstrupper Nikolas de Bohemia

Facebook našich hřebců