Black Riders Ranch

Pozov 11
257 01 Postupice

Mapa

www.blackriders.info

blackriders@seznam.cz

Johana Spáčilová (roz. Moutelíková)
Tel.: 606 842 290

IČO: 71682422

Reg. č. hospodářství: 21107944
 

Black Riders RanchNaši koně

Na ranči naleznete koně různých plemen, ale od ledna 2011 jsme se zaměřili na chov Knabstrupského koně, dovezli jsme první připuštěnou chovnou klisnu a věříme, že díky výborně začaté spolupráci s Německými chovateli, budou brzy následovat další.

Část našich koní je Vám k dispozici na vyjížďky, jezdecký výcvik, jízdu v dámském sedle, ale také na focení reklam, různá natáčení, slavnostní, společenské či firemní akce, svatby a pod.

Nemáme tu ani jednoho "provozáka", všichni koně, které si můžete zapůjčit s námi aktivně vystupují, soutěží a pod..

Koně odchváváme pastevně, což se značně odráží na jejich psychickém i fyzickém stavu. Výcvik probíhá principech NHS . Ponecháváme koním dostatek prostoru pro jejich vlastní názor, snažíme se rozvinout jejich talent pro jednotlivé cviky a úkoly, tak aby v rámci možností pracovali samostatně s chutí a nadšením.

Vzhledem k různorodosti plemen našich koní se nezaměřujeme pouze na jeden jezdecký styl, takže u nás najdete sedla anglická i westernová, ale také dámská, vojenská a historická. Aktivně se zabýváme také horseback archery - lukostřelba (rychlostřelba) na koni, během roku pořádáme tréninky a semináře s různými lektory.

O naše jezdecké vzdělání se několikrát do roka stará Céline Willms, pravidelně trénujeme s Natali Rychtaříkovou, na rady a porady ohledně přirozené komunikace jezdíme za Zuzkou Prokopovou.Black Riders Ranch - RomeoROMEO
Lipicán, valach, 21 let (maj.Johana Spáčilová)

"Romíček" tak to už je v naší stáji opravdu pojem. Naše "hérečka" je opravdový show kůň, má za sebou stovky představení a show, nejvíce exceloval ve Francouzském Saulieau, kde jsme vystupovali po boku Lyly a Sylvie Willms (hvězdy show Appasoinata). Charakterově je velmi klidný a vyrovnaný, ale když nemá náladu, raději se nepřibližujte. Romeo je nenahraditelný při náročných filmových scénách, skvěle a bezpečně vozí také herce, pracuje s dravci, ohněm, pod dámským sedlem.
Vzhledem k jeho věku už "dědka" šetříme, chodí na kondiční vyjížďky a občas na nějakou tu show a je nenahraditelným učitelem pro naše mladé hřebce.Black Riders RanchAKIČITA
ČT, kisna, 18 let (maj.Johana Spáčilová)
o: A1/1 Kento, m: Chicquta

Čitunka je zase pojmem v rodeovém ježdění v roce 2002 s Johanou na hřbetě získala vicemistrovský titul v rodeu a mistrovský v Team penningu. Odchodila si skoro 7 závodních sezón a pak projevila přání stát se chovnou klisnou. Její první potomek je k nalezení u nás a zdědil její srdečnou a pracovitou povahu. Mimo úspěšné závodní kariéry Čita také vystupovala na různých show, zůčastnila se několika bitev, také ráda a dobře skáče, při natáčení byla skvělým parťákem pro kaskadéry, ale i mírně pokročilé herce.

Momentálně si u nás užívá zaslouženého důchodu s "kamarádkami" na pastvinách :-)
Black Riders Ranch CONNY Vom WETHAUTAL
Knabstrup, 7 let (maj.Johana Spáčilová)
o: Thunderman, m:Cutty Sark

Conny je ta nejhodnější kobylka, kterou jsem za poslední dobu mohla vidět. Je to dobrá chovná klisna a perfektní matka. Ve třech letech byla obsednuta a od té doby dělala jen maminku. V roce 2012 nám porodila překrásného hřebečka, který se stal prvním original knabstrupem v ČR.

Více o Conny ZDE
Black Riders Ranch - Onyx Christian de Bohemia
Knabstrupský kůň, nar. 2014 (maj.Johana Spáčilová)
o: Svante af Hestedale, m: Conny Vom Wethautal

Náš druhý odchovaný knabstrup a zjevně opět povedený, na svodu v Německu získal krásné hodnocení a první místo v kategorii hříbat :-)


Black Riders Ranch - Onyx Frederik de Bohemia
Knabstrupský kůň, nar. 2012 (maj.Johana Spáčilová)
o: Diabolo, m: Conny Vom Wethautal

Náš první odchovaný knabstrup a po vzoru "Čím blbější sedlák...." se opravdu povedl, má překrásné zbarvení, perfektní pohyb, původ i povahu. Do budoucna má velký předpoklad, že z něho bude špičkový plemenný hřebec.


Více o Frederikovi ZDE
Black Riders Ranch - Onyx Mönchshof´s Kleiner Onkel "Onyx"
Knabstrupský kůň, nar. 2010 (maj.Johana Spáčilová)
o: Karneol, m: Conny Vom Wethautal

Nezbedný syn Conny, v jeho modrých očích jsou jasně zřetelní malý ďáblíci. Je velice učenlivý a snaživý, pro rok 2013 s ním chystáme vystoupení společně s Anthonym.

Více o Onyxovi ZDE


Black Riders Ranch Armand van Lagen "Armando"
Fríský kůň, nar. 2009 (maj.Johana Spáčilová)
o: , m:

fríse jsme dlouhou dobu chtěli, ale nenašli žádného vhodného, pak jsme objevili Zephyra a myšlenka na fríse úplně zanikla, jenže... Natalija Rychtaříková mi ukázala tohohle báječného fríského hřebečka a do týdne byl u nás ;-) A po roce se ukázallo, že to rozhodně nebyla chyba, Armanda velmi baví cirkusové kousky které sám nabízí, takže už umí klekat, komplimentovat, lehat, sedat a zdokonaluje španělský krok. V pohodě snese sedlo a na podzim ho čeká obsednutí.Black Riders Ranch - Onyx
Aspen

KWPN, nar. 2009 (maj.Johana Spáčilová)
o: , m:

Aspen si u nás užívá důchod, má za sebou krásnou sportovní kariéru, ale byl mu diagnostikován zdravotní problém, který ho vyřadil z vysokého sportu, šel by pravděpodobně na jatka, ale po dohodě s majitelem jsme se ho ujali a slouží jako občasný učitel našim děvčatům a parťák na vyjížďky ;-)Koně kteří jsou u nás ustájení


Jenny Dream
kříženka, klisna, 4 roky (maj.J.P. Brynner)

Rozpustilá kobylka s krevním podílem mustanga. Před 3mi lety jí přejel část zad oplilý traktorista, ale Jenn je velká bojovnice, dostala se z toho a vzpomínkou na bolestivý úraz je dnes již jen horší hybnost ocasu. Je využívána pro delší pohodové vyjížďky a cowboyské putování.Koně které máme ve výcviku


Lica
ČT, matka Linda, otec Calanthano, klisna, 4 roky

A další libůstka, 4 letá klisna která znala jen box a výběh, tak nějak dávala nohy a tak nějak se nechala vodit. Nicméně už při nakládání prokázala velikou inteligenci. Začátky s ní byly opravdu velmi "divoké" ale po dvou měsících byla obsednuta a nyní zvládá vyjížďky, prozatím za doprovodu zkušenějších kolegů.

Lica je nabízena k prodeji, více info ma mailu.Vazul a Duna
tarpani, valaši, 7 let (maj.František Zámola, Ing. Městka)

Tak tohle jsme tu ještě neměli, jednoho zářijového večera nám přímo z vleku do boxu vyvedli dva divoké tarpany odchycené na pastvině Slovenskomaďarských hranicích a našim úkolem je z nich udělat spoluporacující koně :-)O'Bajan Bíbic
shagya arab, valach, 7 let (maj.František Zámola)

Byl v tréninku u Szándora Vargy, který ho cvičil pro horseback archery, u nás se v tom snažíme pokračovat. Bohužel přišel v ne úplně dobré kondici v podstatě byl na kost vyhublý a tak dáváme pomalu dopořádku jeho fyzický a bohužel i psychický stav.


EI Ama Bonanza
QH, valach, 3 roky (maj.Hana Čermáková)
Milý a hodný valášek jeho matka vyrůstala společně s naší Akičitou. Naučil se u nás základním pravidlům slušného chování a to jak ve stádě tak i k lidem a na jaře 2012 jsme ho v pohodě a absolutním klidu obsedli, teď si užívá dalšího vzdělávání v podobě lekcí na jízdárně a vyjížděk se zkušenými kolegy.
Koně které jsme vlastnili a nyní mají nové majitele...Black Riders Ranch - AttilaATTILA
ČT, valach, 10 let (maj.Pavla Litavcová)
o:Czak, m: Akičita

Attila je srdcař po mamince a kliďas po tatínkovi, má tedy dokonalé vlastnosti show koně. Je připravován pro horseback archery, nezalekl se ani výstřelů v bitvě u Slavkova, po půl roce tréninku se dokázal naučit celou řadu cviků jako je klekání, lehání, šp. krok a podobně. Jak se říká, má dobře našlápnuto na skvělou dráhu show koně, ale zvládně Vás také bezpečně provézt zdejší krajinou. V roce 2011 jsme se zaměřili více drezurně a tak Attílek absolvoval několik stáží např. s Pedro Torresem nebo Céline Willms.

Attílek vyžadoval více péče a osobnější přístup a tak jsme po dlouhém vybírání našli bááječnou paničku, u které je moc spokojený, společně k nám stále jezdí na tréninky ;-)
Black Riders RanchHOKA HE
1/2 appaloosa, 9 let (maj.Alena Zúbeková)
o: Ceasy White Pip, m: Luna


Hokýnek, máme ho od hříbátka, vyzkoušel si s námi kde co, ale původně byl zakoupen a připravován na westernové závody a show. Umí lehat, klekat, sedat.. a vůbec všechno co si vymyslíte a to i ve volnosti. Dobře skáče a velmi ho baví také crossy.
Z rodinných důvodů a hlavně kvůli nedostatku času ale i tak s těžkým srdcem :-( jsme mu našli báječnou novou paničku a pevně doufáme, že si budou vzájemně dělat radost...
Black Riders RanchZEPHYR
ČT, valach, 7 let (maj.Eliška Radotínská)
o: Dietward, m:

Zephyrek má od listopadu 2011 novou paničku :-)

Zephyra jsme koupili hlavně pro Romana jako "rytířského" koně. Je to impozantní líbivý vraník, který projevil velký talent pro klasickou drezuru a při návštěvě na ranči Loučka také pro práci ve volnosti. Je to velmi citlivý a jemný koník a to i přes svou výšku a váhu :-D Pracujeme s ním hlavně drezurně pod vedením Natali Rychtaříkové a Céline Willms. Ze zdravotních a následně rodinných důvodů jsme se ho rozhodli prodat...


FUEGO
španělský cruzado, valach, 10 let (maj.Ludvík Jung)

Fuega jsme dovazli přímo ze Španělska, zůčasnil se s námi mnoha vystoupení, k vidění byl např. v roce 2010 na výstavě v Lysé a v Pardubicích, chodil na špici sedlového tandemu, pracoval s Garrochou, ve volnosti... Bohužel mu nevyhovoval pastevní odchov a tak jsme mu našli nové hodné majitele.ESEIRA
klisna achal-teke, 9 let (maj. Barbora Iblová)
o: Sejran 10, m: Edyl Bay

Krásná a elegantní kobylka. Pěkně pracuje ve volnosti . Vidět jste jí mohli např. na výstavě Kůň 2006 v Lysé , kde byla opravdu nadočekávání šikovná a na Kůň 2007 i s jejím velmi povedeným synkem.
Bohužel nevyužijeme její možnosti a schopnosti ve sportu ani v chovu, a přijde nám škoda, aby se "jen pásla". Má tedy novou paničku a v letošním roce se jí narodil další úžasný hřebeček.


DEMIRGAZIK
hřebec, achal-teke, 3 roky (maj. Alex Willms)
o: Damask, m: Eseira

Esinčino první miminko a náš první odchovaný achaltekinec. Je mi velikou ctí, že mou achaltekinskou chovatelskou prvotinu vlastní právě rodina Willms. Konkrétně Céline, která s ním má velké plány do budoucna, měl by, mimo jiné, vystupovat na světové show Appasionata na kterou se připoravuje nedaleko francouzského Lyonu.

 

Naši plemenní hřebci


Frederik de Bohemia
original knabstrupper

Připouštění hřebcem original knabstrupper


Nikolas de Bohemia
original knabstrupper

Připouštění hřebcem original knabstrupper Nikolas de Bohemia

Facebook našich hřebců

>